Szkolenie na Malcie

malta1 (2) malta2
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
W dniach 23-29 sierpnia odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach programu Comenius finansowane przez Unię Europejską. Szkolenie miało miejsce na Malcie. Tematem było wykorzystanie technik informacyjno – komunikacyjnych na lekcjach.
Warunkiem uczestnictwa była dobra znajomość języka angielskiego, w którym to języku prowadzony był kurs i którym posługują się mieszkańcy wyspy na równi z językiem maltańskim.
Malta jest małą wyspą na Morzu Śródziemnym i posiada tylko 400.000 mieszkańców. Do Malty należą też wyspy: Gozo, Comino ze swoją Błękitną Laguną i Cominetto. Jest tam mnóstwo zabytków pozostawionych przez Fenicjan, Kartagińczyków, Rzymian i Bizantyjczyków a również Arabów, Francuzów , a na końcu- Anglików. My zwiedziliśmy dawną stolicę Malty- Mdinę, obecną- Valettę, świątynie w Hager Qim i Blue Groto oraz wyspę Comino.
Nauczyciele nawiązali przyjażnie międzynarodowe, wymienili się doświadczeniami i zdobyli wiedzę na temat posługiwania się technikami informacyjno -komunikacyjnymi w nauczaniu.