Spotkania w Niemczech

WIZYTA W NIEMCZECH

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

niemcy1 niemcy2

W dniach 19-25 maja 2007r. czworo nauczycieli z naszej szkoły i dwoje uczniów przebywało  z wizytą w szkole w Niemczech w ramach programu Sokrates Comenius. Byli tam też nauczyciele ze szkół partnerskich z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Danii oraz czworo uczniów z Anglii. Zwiedziliśmy szkołę podstawową oraz szkołę średnią w Renchen. W szkole podstawowej był Dzień Sportu i dzieci brały udział w różnych grach i zabawach. W szkole średniej, która składa się z kilku budynków, braliśmy udział w lekcjach, oglądaliśmy prace uczniów, zwiedzaliśmy ścieżkę ekologiczno-zdrowotną i ścieżkę hodowli pszczół . Nauczyciele z kilku krajów wymieniali się swoimi doświadczeniami z pracy z uczniami, porównywali systemy edukacyjne oraz doskonalili język angielski. Uczniowie z Niemiec, Anglii i Polski mieli okazję się poznać, wspólnie bawi i doskonalić umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Nasze dzieci nauczyły także swoich kolegów i innych nauczycieli kilku słów w języku polskim. Zwiedziliśmy Strasburg i jego piękną starą katedrę Notre Dame oraz Parlament Europejski. Byliśmy na wycieczce w parku narodowym , gdzie zapoznaliśmy się z roślinnością i fauną Schwartzwaldzkich lasów. Dzieci spędziły jedno popołudnie na basenie miejskim. Podczas spotkań z nauczycielami pracującymi nad projektem ” Europejski Plac Zabaw” dokonaliśmy podsumowania pierwszego roku współpracy i zatwierdziliśmy plan współpracy na dalsze dwa lata.