Listopad

Listopad

Jesień już na dobre zagościła za naszymi oknami, i jakby to określił Jan Brzechwa – „dmucha plucha- zawierucha, zimno, ciemno spać już czas”.

Co prawda dni już coraz krótsze i na podwórku zimno, lecz na spanie w świetlicy nie mamy czasu. Pogoda nie przeszkadza nam w tworzeniu i uczeniu się nowych rzeczy.A było ku temu wiele okazji.

Początek listopada był dla nas czasem refleksji i zadumy. Wspominaliśmy osoby, które odeszły i na znak pamięci o nich wykonaliśmy prace plastyczne, w których dominowały kwiaty i świece.

listopad1

Z kolei 11 listopada obchodziliśmy bardzo ważne dla naszego kraju święto a mianowicie, odzyskanie przez Polskę niepodległości. Stąd też znaczna część naszych wystawek okryła się biało-czerwonymi flagami, kokardami oraz scenami z legendy o powstaniu państwa Polskiego.

listopad2

Zbliżając się do najzimniejszej pory roku, jaką jest zima, przypominaliśmy sobie jak dbać o nasze zdrowie. Bawiliśmy się w szefów zdrowej kuchni, odkrywaliśmy wartości odżywcze owoców i warzyw oraz projektowaliśmy ilustracje przypominające o myciu ząbków.

listopad3

Na pożegnanie listopada i przypadające na jego koniec andrzejek, stworzyliśmy dekoracje andrzejkowe, a w wolnych chwilach urządzaliśmy andrzejkowe zawody z własnoręcznie stworzonych butów.

listopad4

Chcieliśmy się również poinformować a zarazem pogratulować Laureatom konkursu „Jesienny Spacer”:    Kindze i Dominikowi za zajęcie I miejsc.

listopad5

listopad6

oraz Julii i Judycie za zajęcie II miejsc

listopad7

IMG_1204

Gratulacje…