LISTOPAD

Upłynął kolejny wspólny miesiąc w świetlicy. Mimo deszczowej pogody dzieci aktywnie uczestniczyły w proponowanych przez wychowawców zajęciach, a także same wykazały się dużą pomysłowością i chętnie wpływały na sposób spędzania wolnego czasu w świetlicy.

listopad3.1

listopad3

W pierwszej połowie miesiąca szczególnie skupiliśmy się na obchodach Święta Niepodległości. Wychowankowie słuchali legend dotyczących początków państwa polskiego, przeglądali albumy o Polsce, rozwiązywali krzyżówki, zagadki i inne łamigłówki, poznawały istotne dla naszego kraju wydarzenia. Oczywiście powstało także wiele prac plastycznych.

listopad4 listopad5 listopad6 listopad7

Istotnym celem naszej szkoły jest aktywne i twórcze zaangażowanie w edukację prozdrowotną i promocję zdrowia. Dlatego też w jednym z listopadowych tygodni skupiliśmy się na nauce dbania o nasze ciało. Powstała gazetka tematyczna, układaliśmy zdrowy jadłospis oraz omawialiśmy zasady zdrowego odżywiania. Przypomnieliśmy sobie jak wygląda piramida zdrowia.

listopad9.1 listopad10listopad11

W ramach realizowanego w naszej szkole programu „Owoce w szkole”, świetlica zorganizowała w szkolny konkurs plastyczny, promujący spożywanie zdrowych przekąsek. Wśród wielu wspaniałych prac wyróżniono 5. Ich twórcom: Jakubowi Adamkowi, Bartkowi Ordowskiemu, Dominice Holewie, Paulinie Gabryś oraz Kamilowi Szczepanikowi serdecznie gratulujemy.

listopad12 listopad13

listopad15 listopad16 listopad17

Listopad zakończyliśmy Dniem Pluszowego Misia. Z powodu naszych milusińskich, wychowankowie  stworzyli ich podobizny oraz fotografowali się w obrazie przedstawiającym misia.

listopad19 listopad20 listopad21 listopad22.1 listopad23 listopad24

Z przyjemnością informujemy także, że w ramach Międzyświetlicowego Konkursu plastycznego, organizowanego przez szkołę Nr 41 w Rudzie Śląskiej, nasza podopieczna Anna Chmurek z klasy Vb zajęła I miejsce w grupie klas IV-VI za pracę „ Jeż z kokosu i makaronu”, natomiast Wiktoria Ratka została wyróżniona za pracę „Jesienny zegar”. Serdecznie gratulujemy.

listopad25 listopad27