Witamy w Nowym Roku!

Życzymy wszystkim w 2016 roku wielu pomyślnych chwil, radosnych dni, oraz spełnienia wszystkich marzeń. Ponadto dużo siły w osiągnięciu założonych postanowień noworocznych.

Z tej okazji dzieci ze świetlicy przygotowały świetlicowy kalendarz, który można pobrać w wersji PDF poniżej:

kalendarz

Wraz z Nowym Rokiem powróciliśmy zmobilizowani i wypoczęci do dalszej szkolnej nauki. Jednakże chcielibyśmy się jeszcze w tym miejscu podzielić z naszą grudniową działalnością, która była bardzo intensywna.

Grudzień stanowił miesiąc przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Nasza świetlica z dnia na dzień wzbogacała się o nowe dekoracje, które wprowadzały nas w atmosferę zbliżających się świąt.

Początkiem grudnia świętowaliśmy Dzień Górnika:

grudzień 7

Witaliśmy Św. Mikołaja, ubieraliśmy choinkę oraz tworzyliśmy świąteczne kartki:

grudzień 2

grudzien1

Ponadto rozmawialiśmy o tradycjach Bożonarodzeniowych i bawiliśmy się w świątecznej atmosferze.

W międzyczasie w ramach szkolnego kółka PCK uczniowie spędzający czas w świetlicy pomagali w tworzeniu pięknych świątecznych dekoracji, które wykonywaliśmy na potrzebę podopiecznych Stowarzyszenia pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów

grudzień 3

Przy okazji nasi uczniowie dowiedzieli się, że niedaleko nich mieszkają dzieci, których sytuacja rodzinna, szkolna czy też bytowa nie należy do najlepszych, a misją Stowarzyszenia jest pomoc w przezwyciężaniu trudności.

W ostatnim dniu przed wyczekiwanym wypoczynkiem, w świątecznej scenerii odbył się obiad, na którym zagościły wigilijne potrawy. Przyznajmy, że wszystkim uczniom na zdjęciach udzieliła się radosna atmosfera:

grudzień 4

grudzień 5