Ekologiczna SP 13 – news

Ekologiczna SP 13 – Ruda Śląska

dyplom zielona ziemia sp13 dyplom zielona ziemia

Organizatorem Programu ,,Moje Czyste Miasto” jest Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii ,,Zielona Ziemia”.
Program miał na celu:
– podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, a przede wszystkim uczniów i ich rodzin
– stymulowanie rozwoju edukacji ekologicznej
– propagowanie segregacji i recyklingu
– stworzenie platformy wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy nauczycielami zaangażowanymi w ochronę środowiska i edukację ekologiczną

Do programu przystąpiły placówki oświatowe wszystkich szczebli, w tym i nasza SP 13. Zadaniem szkoły było prowadzenie dowolnej formy segregacji odpadów w placówce, zorganizowanie działania promującego świadomą i odpowiedzialną segregację i recykling odpadów w naszym otoczeniu, a następnie przygotowanie relacji elektronicznej.

Z konferencji ekologicznej pt. ,,Bioróżnorodność”, gdzie nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu – powróciliśmy z zaszczytnym tytułem LIDERA SEGREGACJI ROKU 2016 XI edycji Programu Moje Czyste Miasto w kategoriach:  ,,Najlepsza szkoła podstawowa” i ,,Najlepszy koordynator” skierowanym dla pani Anny Pełki.

Nagrodą dla szkoły jest bon do wykorzystania w sieci sklepów Media Markt oraz piękny ilustrowany album. Największą jednak nagrodą jest chyba sam fakt zwycięstwa w tak prestiżowym konkursie. Nasza szkoła doceniona została za wieloletnią, szeroką działalność ekologiczną jaką prowadzi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego tytułu – to nasz wspólny sukces. Mamy nadzieję, a w zasadzie jesteśmy przekonani, że przyszłe lata obfitować będą w kolejne sukcesy na polu ekologicznym. Cieszymy się, że coraz chętniej wspierają Państwo akcje ekologiczne propagowane w naszej szkole. Dbałość o środowisko naturalne to w końcu nasz wspólny cel.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przedstawiającej barwną działalność ekologiczną SP 13, która stanowiła jeden z etapów będących warunkiem uczestnictwa w Programie ,,Moje Czyste Miasto”.

EKOlogiczna SP13 Ruda Śląska

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

DSC00002

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły zostali laureatami IV edycji konkursu pt. “Zakręcamy Rudę na Zielono” organizowanego przez PUK. Zebrali 1220 kg zakrętek i otrzymali II nagrody w wysokości 500 zł na doposażenie placówki.

Już po raz kolejny nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty i Fundację Silesia w Katowicach za najlepiej prowadzoną edukację ekologiczną na rzecz zrównoważonego rozwoju placówek oświatowo-wychowawczych woj. śląskiego w kategorii szkół podstawowych.