Dzień babci i dziadka w świetlicy szkolnej

dziadek1

Jak co roku w świetlicy zorganizowaliśmy także obchody Dnia Babci i Dziadka. Solenizantów poinformowaliśmy o uroczystości na własnoręcznie przygotowanych zaproszeniach w kształcie filiżanki, zawierających aromatyczne, pyszne herbatki. Występujące dzieci zaprezentowały talenty wokalne, śpiewając piosenki w języku angielskim, przy akompaniamencie gitary pani Barbary Galwas oraz przedstawiły program artystyczny, stworzony wraz z wychowawcami świetlicy. W przerwach nasi wspaniali goście wraz z wnuczkami, ozdabiali specjalnymi mazakami i farbkami porcelanowe kubki oraz muffinki. Obdarowani zostali także, przygotowanymi przez dzieci pudełeczkami z herbatą.To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości                i dumy.

Zabawa karnawałowa

zabawa1

Jak co roku w czasie karnawału nasi wychowankowie bawią się! Dla młodszych uczniów organizowany jest bal przebierańców, a dla starszych dyskoteka.

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ,,Świat Poezji Jerzego Harasymowicza w Obiektywie

konkurs2

Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły Natalia Szymańska        i Marta Bodzianowska zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym ,,Świat Poezji Jerzego Harasymowicza    w Obiektywie” . Natalia Szymańska zajęła II miejsce natomiast Marta Bodzianowska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy. Uczennice do konkursu przygotowywała mgr Joanna Pietrzak – Cichy

Żywa lekcja historii

historia1

Dnia 6 lutego 2017r. uczniowie kl.IV-VI uczestniczyli w ,,Żywej lekcji historii”. Mieli okazję zobaczyć walki rycerzy i sami w nich uczestniczyć. Poznali też obyczaje i kulturę dawnej epoki.

Przyroda inaczej

przyroda2

Uczniowie kl. IV C na lekcji przyrody zapoznali się z zasadami przygotowywania posiłków oraz ich spożywania.

Wycieczka do Studia Filmowego w Bielsku – Białej

bielsko1

We wtorek 10 stycznia klasy: 2c, 2e, 3a, 3c i 3d zwiedziły studio produkcji filmów animowanych. Dzięki wizycie w studio uczniowie poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyli swoją wiedzę na temat takich pojęć jak: scenarzysta, scenariusz filmowy, film animowany, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Uczniowie w kolejnych pomieszczeniach mogli zobaczyć jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Podczas pobytu w studio uczniowie podziwiali prawdziwe dekoracje, rekwizyty, projekty postaci i rysunki animacyjne. Wizyta zakończyła się pokazem filmów takich jak „Bolek i Lolek”, „Reksio” oraz „Kocidrapka”.

Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

biblioteka1

Za nami już 3 miesiące szkolnych zmagań w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Przypominam, iż uczniowie mogą oddawać formularze do 10 lutego 2017 r. Po tym terminie testy nie będą przyjmowane. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 10 sprawności zostaną zakwalifikowani do ćwierćfinału. Test kwalifikacyjny odbędzie się na terenie szkoły bez udziału rodziców i bez tekstu konkursowej lektury. Wszelkie informacje będą dodawane na bieżąco na blogu biblioteki szkolnej https://bibliotekasp13.blogspot.com . Istnieje możliwość otrzymania dalszych testów konkursowych drogą elektroniczną. Kontakt: bibliosp13@gmail.com

Udanych dalszych przygód z książkami – koordynator szkolny Katarzyna Binias

Stacja badawcza

stacjabadawcza1

Dnia 11.01.2017r. gościem klasy 3a i 3d był Michał Kaczmarczyk-kucharz, który uczestniczył w ekspedycji badawczej na Antarktydzie. Pan Michał niezwykle ciekawie opowiadał o pracy na stacji badawczej. Uczniowie obejrzeli film oraz mnóstwo zdjęć z krainy wiecznego lodu. Poznali klimat panujący na biegunie południowym, roślinność i zwierzęta występujące na tym kontynencie. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły pingwiny i foki. Polarnik przekazał mnóstwo ciekawych informacji oraz przywiózł niezwykłe eksponaty. To było fascynujące spotkanie, które bardzo wzbogaciło wiedzę uczniów. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi za życzliwość i poświęcony czas.

KOLĘDOWANIE

koledowanie1

KOLĘDOWANIE
Dnia 11.01.2017r. odbyło się w naszej szkole kolędowanie. Podczas tego wieczoru podziwialiśmy występy artystyczne naszych uczniów , którzy zaśpiewali przepiękne kolędy oraz zagrali na instrumentach. Zaprezentowali również wspaniałe jasełka.